Potężna konstrukcja
Nasza Firma oferuje Państwu całoroczne domy energooszczędne parterowe oraz z poddaszem użytkowym w systemie budownictwa modułowego, które polega na łączeniu modułów budynku na Państwa działce. W konsekwencji powstaje konstrukcja o odpowiednio dopasowanej do Państwa potrzeb kubaturze – od 48m2 do 180m2.
Domy posiadają konstrukcję szkieletową stalowo-drewnianą.
Nasza firma opracowała szkielet budynku wykonany ze stali hutniczej oraz profili stalowych połączonych z modułami drewnianymi dzięki czemu konstrukcja jest bardzo masywna, stabilna i trwała.
Szkielet podłogi składa się z prowadnic, które wykonane są z dwuteowników a rama wzmacniająca ściany z profili stalowych zimnogiętych. W tak przygotowany szkielet stalowy dopasowuje się elementy konstrukcyjne z drewna C24 impregnowanego ciśnieniowo. Elementy drewniane przygotowuje się na specjalnych stołach stolarskich i skręca za pomocą atestowanych wkrętów, blach i kątowników do drewna. Podłoga w naszych domach ma gęste użebrowanie (deska konstrukcyjna co 30 cm), skręcona jest z obu stron płytą OSB tworząc tzw. konstrukcję „plastra miodu”. Podobnie wykonany jest strop. Takie rozwiązanie technologiczne ma bardzo dużą wytrzymałość przy ekonomicznym zużyciu materiału konstrukcyjnego. Ściany mają budowę typową i tak jak w systemie kanadyjskim deska konstrukcyjna jest co 50 cm, skręcona od wewnątrz płytą OSB na którą bezpośrednio montowana jest płyta kartonowo-gipsowa. Wszystkie wolne przestrzenie w konstrukcji wypełniane są materiałami izolacyjnymi w szczególności w miejscach połączeń tak aby nie powstawały mostki cieplne. Izolacja znajduje się zarówno pomiędzy elementami konstrukcyjnymi jak również na zewnątrz.
Tak przygotowana konstrukcja budynku zostaje posadowiona na wcześniej przygotowanych ławach fundamentowych, najczęściej 60 cm ponad gruntem. Rozwiązanie takie pozwala całkowicie odizolować budynek od podłoża i zabezpiecza w naturalny sposób konstrukcję przed zawilgoceniem. Rama stalowa każdego domu zostaje przymocowana do wystających z betonu kotew fundamentowych i tworzy nierozerwalną całość z fundamentem. Kotwy łączy się z budynkiem za pomocą spawów a punkty betonowe wykonuje na głębokość nie mniejszą niż ławy fundamentowe. Tak ustabilizowana konstrukcja jest bardzo wytrzymała i sztywna pozwalając jednocześnie na bardzo duże obciążenia.