600 495 455

Buduj pasywnie  -  zadzwoń!

Kominek na pellet

Bezpieczny ogień

W zależności od charakterystyki energetycznej budynku programujemy centralny system ogrzewania tak, żeby zużycie energii było jak najmniejsze.

Dom ogrzewany jest energooszczędnymi grzejnikami sterowanymi centralnie programatorem czasowym lub piecem gazowym. Każdy grzejnik posiada bardzo czuły elektroniczny termostat, który umożliwia precyzyjne ustawienie żądanej temperatury osobno w każdym z pomieszczeń. Grzejniki są aluminiowe lub stalowe z małą zawartością wody co ułatwia precyzyjne sterowanie ogrzewaniem.

Kominek na pellet, w który wyposażony jest każdy dom współpracuje z centralnym ogrzewaniem lub może być jedynym, niezależnym źródłem ciepła dla naszego domu. Pellet to sprasowane pod bardzo dużym ciśnieniem trociny o wysokiej wartości opałowej. Ze względu na właściwości energetyczne jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Jest też paliwem ekologicznym – emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 procent) może zostać użyta jako nawóz. Gorące powietrze wydmuchiwane jest bezpośrednio z paleniska i poprzez wymuszony obieg powietrza tzw. wymuszoną konwekcję ogrzewa nasz dom. Kominki rozpalają się i wygaszają automatycznie, same dozują paliwo i utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniach. Każdy kominek posiada panel sterowania, który umożliwia nam tygodniowe programowanie. Dla ułatwienia obsługi kominki wyposażone są w pilota z wyświetlaczem. Każdy kominek posiada 5 stopniową regulację mocy i nadmuchu ciepłego powietrza, termostat pokojowy oraz wszelkie zabezpieczenia dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania.

Na życzenie klienta możemy wykonać również tradycyjną instalację centralnego ogrzewania. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat kominków na pellet to zapraszamy na zaprzyjaźnione strony:

Kominek z nadmuchem Edilkamin

Kominek z nadmuchem i DGP Edilkamin

Kominek z nadmuchem V-Led

KAMP-BUD

Producent nowoczesnych domów energooszczędnych

ul. Partyzantów 11
26-630 Jedlnia Letnisko (koło Radomia)

tel./fax (048) 322 19 07
tel. kom. 600 495 455
e-mail: biuro@kamp-bud.pl