600 495 455

Buduj pasywnie  -  zadzwoń!

80% oszczędności

Większość naszej produkcji to domy energooszczędne ale konstrukcja i technologia pozwala na zastosowanie wszystkich elementów charakteryzujących budownictwo pasywne.

Domy energooszczędne i pasywne budowane są w sposób bardzo restrykcyjny i muszą spełniać wiele warunków, które maksymalnie minimalizują zużycie energii potrzebnej do ogrzania takiego budynku. Charakteryzują się prostą bryłą, pozbawioną detali architektonicznych jak wykusze, facjatki itp. Domy są proste ale bardzo ergonomiczne, higieniczne i dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii pozwalają zaoszczędzić nawet do 80 % energii niezbędnej do ogrzania domu oraz do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Jak nasza firma rozumie energooszczędność

Ekologia – drewno, jako naturalny budulec jest materiałem w pełni ekologicznym, zapewnia korzystną wilgotność w domu oraz swoisty mikroklimat sprzyjający zdrowiu mieszkańców.

Ekonomia – cena za metr kwadratowy jest bardzo korzystna w porównaniu ze średnią krajową:

Eksploatacja i zysk – średni koszt ogrzania domu energooszczędnego bez paneli fotowoltaicznych, nawet przy dużych mrozach to kwota ok. 200-300 zł miesięcznie co daje nam do 60 % oszczędności, a w przypadku domów pasywnych można zaoszczędzić nawet 80%.

Co to jest dom pasywny?

Jest to standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji domu.

Domy pasywne są innowacyjnym podejściem do kwestii oszczędzania energii we współczesnym budownictwie. Dom pasywny wyróżnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, na poziomie poniżej 15 kWh (m2•rok).

Zapotrzebowanie na ciepło dla konwencjonalnych budynków budowanych obecnie wynosi około 130 kWh (m2•rok).

Główną ideą budownictwa pasywnego jest maksymalizacja zysków energetycznych i ograniczenie strat ciepła. Kwestią kluczową jest to, żeby wszystkie ściany posiadały bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Stolarka okienna musi być dostosowana do tego standardu izolacji i powinna wykazywać mniejsze straty cieplne w stosunku do rozwiązań standardowych. Każdy dom energooszczędny i pasywny powinien być wyposażony w rolety zewnętrzne i wewnętrzne.

Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej stosuje się pompy ciepła oraz zakłada perlatory, które ograniczają przepływ wody.

Zamiast tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej stosuje się wentylację mechaniczną (rekuperacja), najkorzystniej z rurowym GWC, która pozwala na odzysk ciepła nawet do 90%.

Najprościej rzecz ujmując dom musi być szczelny, dobrze izolowany po to, żeby wentylacja mechaniczna mogła być skuteczna.

Ostatnio coraz częściej stosuje się ogrzewanie nadmuchowe wykorzystując do tego celu bardzo ekonomiczne kominki na pellet, których sprawność cieplna sięga nawet 93%.

Domy pasywne jak również domy energooszczędne z wentylacją mechaniczną są bezwzględnie bardzo ekonomiczne w eksploatacji ale przede wszystkim bardzo higieniczne. Ciągła wymiana powietrza, które jest filtrowane daje nam komfort i zapewnia czyste i świeże powietrze w naszym domu. W takim domu nie ma nigdy problemów z wilgocią, ciężkim powietrzem czy kurzem.

Co zyskujesz?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii modułowej możecie Państwo zredukować koszty budowy nawet do 40%. Potężna i bezpieczna konstrukcja stalowo-drewniana pozwala przyspieszyć proces produkcji i tym samym ograniczyć do minimum koszty budowy. Zastosowane grube izolacje, solidne okna z roletami zewnętrznymi oraz energooszczędna instalacja centralnego ogrzewania współpracująca z kominkiem na pellet, gwarantują ograniczenie kosztów utrzymania domu nawet do 80%. Nasza firma wyceni Państwa dom i zapewni, że po kalkulacji cena nie ulegnie zmianie.

W Skandynawii od lat drewno jest powszechnie wykorzystywanym surowcem do budowania domów. Jest to materiał nie tylko odporny na działanie warunków atmosferycznych, ale również bardzo przyjazny dla ludzkiego zdrowia. To dwa z wielu powodów, dla których domy kanadyjskie cieszą się tak wielką popularnością na całym świecie. Jako przyszły użytkownik takiego domu, powinieneś dowiedzieć się o nich kilka rzeczy. Przede wszystkim uświadom sobie, że domy kanadyjskie mogą być tak samo funkcjonalne i bezpieczne jak domy murowane, przy zachowaniu znacznie niższej ceny budowy i późniejszych kosztów eksploatacji. Wynika to stąd, że konstrukcja nośna domu szkieletowego opracowana przez naszą firmę łączy dwa bardzo wytrzymałe elementy konstrukcyjne stal i drewno. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość wykonania modułów budynku w hali a na placu budowy odbywa się tylko ich montaż. Taka technologia znacznie przyśpiesza proces produkcji i tym samym ogranicza koszty związane z budową domu. Szczegóły dotyczące konstrukcji i montażu znajdą Państwo w zakładce potężna konstrukcja.

KAMP-BUD

Producent nowoczesnych domów energooszczędnych

ul. Partyzantów 11
26-630 Jedlnia Letnisko (koło Radomia)

tel./fax (048) 322 19 07
tel. kom. 600 495 455
e-mail: biuro@kamp-bud.pl