600 495 455

Buduj pasywnie  -  zadzwoń!

Rekuperacja i klimatyzacja

rekuperacjaRekuperacja

Rekuperacja to po prostu mechaniczna wentylacja ograniczająca straty ciepła w budynku do minimum. Za pomocą kanałów dystrybucyjnych doprowadzamy powietrze do wszystkich pomieszczeń i zapewniamy w ten sposób ciągłą i prawidłową wymianę powietrza w domu.

Wyraźnie chcemy podkreślić, że najważniejszym celem rekuperacji jest dostarczenie świeżego powietrza i zapewnienie mieszkańcom komfortowej atmosfery w domu.

Zalety rekuperacji:

Klimatyzacja

Klimatyzacja w domu ma za zadanie utrzymanie odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza zapewniających komfort mieszkania. Urządzenia klimatyzacyjne nie tylko schładzają powietrze. Mają także możliwość dogrzania pomieszczeń, jak również oczyszczania powietrza i usuwania z niego wilgoci. Działanie klimatyzacji reguluje i optymalizuje temperaturę powietrza (zimą powinna ona mieścić się w granicach od 19 do 21 stopni Celsjusza, a latem w granicach od 23 do 26 stopni ) oraz jego wilgotność w granicach od 40 do 50 procent.

klimatyzacja

Zalety klimatyzacji:

Rekuperacja i klimatyzacja – podsumowanie

Porównując działanie rekuperacji i klimatyzacji można dojść do wniosku, że jedynie rekuperacja jest w stanie zapewnić nam skuteczną i w konsekwencji zdrową wymianę powietrza. Klimatyzacja poprawia jedynie jego parametry, schładza powietrze i je osusza.

Klimatyzację z powodzeniem stosować możemy jako uzupełnienie systemu wentylacji, która w skuteczny sposób przyczynia się do bardziej sprawnego sterowania optymalną temperaturą i wilgotnością w pomieszczeniach.

KAMP-BUD

Producent nowoczesnych domów energooszczędnych

ul. Partyzantów 11
26-630 Jedlnia Letnisko (koło Radomia)

tel./fax (048) 322 19 07
tel. kom. 600 495 455
e-mail: biuro@kamp-bud.pl