600 495 455

Buduj pasywnie  -  zadzwoń!

Pompa ciepła

Powietrzne pompy ciepła z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. O wzroście popularności tego typu rozwiązań decydują głównie czynniki takiej jak konkurencyjna cena instalacji w porównaniu z gruntowymi pompami ciepła, łatwość instalacji, prężny rozwój technologii, a także wzrost świadomości oraz wiedzy instalatorów i konsumentów na temat tego urządzenia.

Zasada działania powietrznej pompy ciepła jest bardzo prosta. Urządzenie wykorzystuje energię promieniowania słonecznego zakumulowaną w powietrzu. Oczywiście temperatura tej energii jest zbyt słaba, żeby bezpośrednio wykorzystywać ja do podgrzewania wody. Dlatego pompa wyposażona jest w sprężarkę, która zwiększając ciśnienie gazu w jej wewnętrznym obiegu, powoduje znaczny wzrost jej temperatury.

Ponadto powietrzna pompa ciepła jest urządzeniem energooszczędnym, co oznacza, że do wytworzenia energii cieplnej nie potrzebuje paliw stałych lub płynnych. Przeciętna pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła. Jest ona dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujemy ekologicznego i w pełni bezobsługowego źródła ciepła.

KAMP-BUD

Producent nowoczesnych domów energooszczędnych

ul. Partyzantów 11
26-630 Jedlnia Letnisko (koło Radomia)

tel./fax (048) 322 19 07
tel. kom. 600 495 455
e-mail: biuro@kamp-bud.pl