600 495 455

Buduj pasywnie  -  zadzwoń!

Inteligentny dom

Z czym kojarzy nam się Dom Inteligentny?

Bezpieczeństwo, komfort i oszczędność – tak krótko możemy opisać dom inteligentny. Są to także główne założenia wynikające z coraz większego zainteresowania nowoczesnymi domami energooszczędnymi i inteligentnymi. Duża świadomość korzyści wynikających z możliwości inteligentnych zastosowań sprawia że przyszli inwestorzy chętnie decydują się na budowę domu idącego z duchem czasu. Biorąc pod uwagę fakt, że nowoczesne budownictwo coraz częściej wyposażone jest w różnego rodzaju urządzenia, system domowej automatyki staje się powszechnym rozwiązaniem.

Jaka jest idea Domu Inteligentnego?

Przy budowie domu nasi klienci nie tylko zwracają uwagę na koszty wykonania, lecz coraz bardziej na koszty przyszłej eksploatacji. Coraz częściej są oni w stanie zainwestować więcej w automatykę domu, dostateczne docieplenie, skuteczną wentylację, rolety czy kominek na pellet, aby mieć pewność, że po relatywnie krótkim czasie użytkowania inwestycja w nowoczesne urządzenia zacznie przynosić korzyści.

Jakie są korzyści i możliwości Domu Inteligentnego?

Oświetlenie

W domu inteligentnym nie potrzeba wielu włączników aby zapalić światło a także ustawić jego natężenie w różnych częściach domu. Wystarczy jeden funkcjonalny panel LCD, za pomocą którego możemy sterować całym oświetleniem. Na zewnątrz stosujemy czujniki zmierzchu, które automatycznie zapalają światło po zmroku a wewnątrz budynku czujniki ruchu w miejscach takich jak np. klatka schodowa lub hol.

Ogrzewanie

Dom ogrzewany jest grzejnikami sterowanymi centralnie programatorem czasowym lub piecem gazowym. Każdy grzejnik posiada bardzo czuły elektroniczny termostat, który umożliwia precyzyjne ustawienie żądanej temperatury osobno w każdym z pomieszczeń. Grzejniki są aluminiowe lub stalowe z małą zawartością wody co ułatwia precyzyjne sterowanie ogrzewaniem.

W naszych domach stosujemy kominek na pellet, który współpracuje z centralnym ogrzewaniem lub może być jedynym, niezależnym źródłem ciepła dla naszego domu. Kominki rozpalają się i wygaszają automatycznie, same dozują paliwo i utrzymują zadaną temperaturę. Każdy kominek posiada panel sterowania, który umożliwia nam bardzo proste programowanie. Dla ułatwienia obsługi kominki wyposażone są w pilot z wyświetlaczem. Kominek posiada 5 stopniową regulację mocy i nadmuchu ciepłego powietrza, termostat pokojowy oraz wszelkie zabezpieczenia dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania. Dodatkowym atutem jest funkcja TURBO, która umożliwia podniesienie temperatury w domu o 3-4 stopnie w niecałą godzinę.

Rekuperacja

Jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która znacząco wpływa na komfort mieszkania i jest wręcz synonimem nowoczesności w domu. Wielką zaletą rekuperacji jest sprawna wentylacja pomieszczeń przez cały rok. W dodatku powietrze dostarczane do pomieszczeń jest oczyszczone, a zatem zdrowsze. Z pomieszczeń pozbywamy się dwutlenku węgla, wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów.

Pompa ciepła i perlatory

Pompa ciepła wytyczna nowe standardy wydajności podgrzewania wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii.

Powietrzna pompa ciepła wszechstronna i łatwa w instalacji, jest ekologiczną ewolucją tradycyjnych podgrzewaczy wody. To wynik intensywnych badań w celu poprawy efektywności energetycznej oraz łatwości użytkowania.

Dodatkowo zalecamy montaż perlatorów na każdej baterii, które ograniczają przepływ wody nawet do 70 %.

Rolety zewnętrzne

Bardzo ważne w domu energooszczędnym są okna 3-szybowe zintegrowane z roletami zewnętrznymi, które pozwalają ograniczyć straty ciepła zimą natomiast latem chronią przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza budynku.

W budownictwie energooszczędnym i pasywnym musimy ograniczyć straty ciepła do minimum dlatego rolety zewnętrzne są tak ważnym elementem w nowoczesnym budownictwie.

Dodatkowo dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Sprawiają, że dom staje się miejscem, gdzie czujemy się swobodnie i bezpiecznie. Nowoczesny system alarmowy pozwala zintegrować rolety z kontaktronami (czujnikami ruchu), skutecznie nas zabezpieczyć i bezzwłocznie powiadomić o zagrożeniu.

Sterowanie inteligentnym domem i bezpieczeństwo

Każdy budynek wyposażony jest w Centrale I.D. umożliwiającą zdalne sterowanie wybranymi urządzeniami za pomocą smartfonów, tabletów lub komputera. Domy inteligentne kamp-bud wyposażone są w czujniki dymu, gazu, czadu, ruchu, kamery monitorujące wnętrze domu oraz budynek z zewnątrz. Wszystkie czujniki montujemy dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu mieszkania.

Dodatkowo montujemy stacje pogody za pomocą której w łatwy sposób możemy kontrolować temperaturę i wilgotność w naszych pomieszczeniach.

KAMP-BUD

Producent nowoczesnych domów energooszczędnych

ul. Partyzantów 11
26-630 Jedlnia Letnisko (koło Radomia)

tel./fax (048) 322 19 07
tel. kom. 600 495 455
e-mail: biuro@kamp-bud.pl